ČLU Beroun C - FK Hořovicko 1:2

24.04.2010 23:39

21.4.2010 - dnešní utkání na hřišti našeho jediného přemožitele z podzimní části OP ml. žáků v Berouně, mělo náboj přímého souboje o průběžné vedení v tabulce. Na obou stranách tvořili základ mužstva hráči starší přípravky a díky tomuto faktu nebyl patrný tak velký věkový rozdíl, jako tomu bývá v porovnání s jinými soupeři. Od počátku kluci zatlačili soupeře na jeho polovině a prvních 15 minut měli hru pod kontrolou. Pak jsme ale na hranici soupeřova pokutového území přišli o míč a z rychlého protiútoku nám soupeř vstřelil úvodní branku 1:0. I když byla naše herní převaha jasná, naše zakončení nebylo přesné a důrazné, naopak soupeř ještě 2x zahrozil protiútokem. Do druhého poločasu kluci nastupovali s odhodláním, že se pokusí větší bojovností a zjednodušením hry s výsledkem něco udělat. Větší odhodlání bylo patrné už od počátku, ale klid v zakončení nám stále scházel. Míč byl často na naší levé straně v zámezí a hru se nám nedařilo přenést na druhou stranu hřiště. Přibližně 15 min. před koncem zápasu jsme si vynutili rohový kop, který rozehrál Martin Žalud na zadní tyč, míč se po drobné teči dostal až na kopačky Honzy Macha, který se z malého vápna nemýlil 1:1. Kluci pochopili, že zápas můžou díky bojovnosti zvrátit na naši stranu a oplatit tak soupeři podzimní porážku na našem domácím hřišti. Po dalším závaru před brankou soupeře se opakoval rohový kop, David Černý se k zakončení hlavou ještě nedostal, ale Tomáš Hegedüs už zakončil přesněji. V cestě jeho střely však stálo břevno a nastala přetlačovaná v malém vápně. Brankář soupeře doplatil na nerozhodnost, naopak Tomáš Braun se 2x dostal k zakončení a napodruhé byl úspěšný 1:2. Následovala veliká radost na naší straně, která nám vydržela až do šatny, protože vedoucí branku jsme vstřelili 2 minuty před koncem utkání a soupeř už nestačil reagovat. Pochválil bych celé mužstvo za velmi dobré kolektivní pojetí hry prvních 15. minut a zároveň za velikou bojovnost v závěru zápasu.

Branky: Mach 1x, Braun 1x

Sestava: Jindřich Štěpánek – brankář, Vilém Hrdlička- brankář, Martin Anýž, Štěpán Šíma, Marek Šíma, Jan Mach, David Černý, Martin Žalud, Tomáš Pechman, Tomáš Kuník, Tomáš Braun, Daniel Klimeš, Marcel Barták "C", Vítek Jančí, Černý David a Tomáš Hegedüs.