FK Hořovicko - SK Slavia Vejprnice 1:3

02.05.2010 13:03

Starší dorost: FK Hořovicko - SK Slavia Vejprnice 1:3 (1:1)

Komentář: Starší dorostenci Hořovicka opět nedokázali zvítězit a záchrana v soutěži se vzdaluje. Do utkání vstoupil Vejprnice na výbornou a hned v 1. minutě mířil na domácí branku sám hostující útočník, Zíma ale jeho střelu vyrazil. Vejprnice byly i nadále aktivnější a v 9. minutě se dostali do vedení, to když se na vápně proháčkoval jeden z vejprnických hráčů do střelecké pozice, vypálil a jeho střelu tečoval za Zímu Budínský - 0:1. Hořovicko se pak trochu probralo a hra se vyrovnala. Hrálo se především ve středu hřiště, míč ale na svých kopačkách drželi více vejprničtí. V 21. minutě dostal hostující útočník pas za domácí obranu, Zíma ale včasným vyběhnutím dokázal odvrátit. V 25. minutě kopalo Hořovicko roh, míč před branku poslal Škvára a na zadní tyči doklepl míč do branky Pelikán - 1:1. Domácí poté Vejprnice zatlačili, ale šance z toho nevznikla. Naopak mohli udeřit hosté, na vápně se do střelecké pozice dostal jeden z vejprnickcýh hráčů, ale domácí golman jeho střelu k tyči lapil. Do druhého poločasu vstoupili opět aktivněji vejprničtí a v 49. minutě si vypracovali ohromnou šanci, to když hostující záložník potáhl míč po brankové čáře, přihrál pod sebe na penaltu, kde vypálil hostující hráč, Zíma ale jeho pokus bravůrně vyrazil. Skóre se tedy změnilo až v 57. minutě, to když hosté nacentrovali z levé strany hřiště míč se snesl na penaltu, kde hostující hráč vypálil a střelu ještě před Zímou stačil tečovat vejprnický útočník a balon zapadl přesně k tyči - 1:2. Poté se hořovičtí konečně probrali a hosté se nechali zatlačit před svoje vápna, ale cesta do něj jakoby byla pro hořovické zakletá. Až v 69. minutě vystřelil z úhlu Zemánek a míč jen těsně minul pravou tyč vejprnické svatyně.  V 72. minutě faulovalo Hořovicko před vápnem, kopal se tedy přímý volný kop, střelu zněj dokázal Zíma vyrazit a výtečně si poradil i s dorážkou, kterou vyrazil nohou. Obrovská šance na vyrovnání se Hořovicku naskytla v 77. minutě, to když byl ve vápně faulován Křížek, penaltu ale neproměnil Zemánek, jeho střelu golman hostů vyrazil. V 81. minutě mohli vejprničtí pojistit své vedení, na Zímu mířil hráč hostů, napálil míč pod břevno, ale golman domácích skvěle balon vyrazil na roh. Domácím jistě zatrnulo v 84. minutě, když Zíma vyrazil mimo vápno, ale u míče byl rychleji Vejprnický útočník, který si Zímu obhodil, ten ho fauloval, ale rozhodčí k překvapení všech tento zákrok neposoudil jako nedovolený. Vejprnice se navýšení náskoku dočkaly v 87. minutě, kdy na půlce propadla hořovická obrana a na domácí branku mířili dva hráči hostů a ty situaci vyřešili na jedničku - 1:3. Hořovicko již nemělo síly ani čas na vyrovnání. Utkání tedy skončilo výsledkem 1:3.

Branky: 9., 57., 87. Vejprnice - 25. Pelikán

ŽK: Lebduška, Novák, Solar