FK Hořovicko - SK Strakonice 1908 3:2

15.05.2010 14:59

Starší dorost: FK Hořovicko - SK Strakonice 1908 3:2 (1:1)

Komentář: Hosté vstoupil do zápasu aktivněji a jejich první šance na sebe nenechala dlouho čekat. Hned v 6. minutě se domácí obranou prohnal hostující útočník, ale Zíma jeho sólo zlikvidoval. Poté se hra vyrovnala a hrálo se převážně mezi šestnáctkami. První šance Hořovicka přišla v 18. minutě, kdy Škvára postupoval ze strany sám, ale jeho střela branku o kousínek minula. Hosté poté podnikly rychlý protiútok, Sojka tak dlouho otálel s odhlavičkováním míče až o míč přišel, a hostující útočník zakončil akci střelou do tyče a od ní se míč odrazil do branky - 0:1. Jenže domácí nesložili zbraně a za chvíli bylo vyrovnáno, to když se k míči ve vápně dostal Pelikán a zkušeně zakončil - 1:1. Poté iniciativitu hry opět převzali hosté. Obrovskou šanci si vypracovali v 34. minutě, kdy zahrávaly trestný kop z rohu vápna, který hostující záložník nasměroval přímo do branky, míč ještě tečoval Pelikán, ale Zíma parádně vyrazil míč na roh. V 40. minutě hosté rozehrály standartní situaci na krátko, hned poté poslali centr do vápna, kde si na něj naskočil nehlídaný útočník a z několik kroků poslal balon do tyče. Do druhé půle vsoupili aktivněji domácí, ale hosté se dobře bránili. V 55. minutě vystřelil zpoza vápna svojí slabší nohou Křížek, a míč jen těsně minul pravou tyč strakonické svatyně. V 63. minutě se dostali do sóla hosté, ale Zíma svůj tým podržel a nájezd zlikvidoval. V 70. minutě pálil z úhlu Křížek těsně nad. O chvíli později ho střelou ze stejného místa napodobil Škvára, ale s rozdílem, že tentokrát musel zasahovat hostující golman. Hořovicko bylo v těchto chvílích lepším týmem. Další šance přišla v 76. minutě, kdy střelu Součka vyrazil hostující golman na roh. V 77. minutě se mohli Strakonice dostat do vedení. ale hostující útočník, po rohu hlavou přestřelil. V 79. minutě přišla pro domácí pohroma, hosté kopali přímý volný kop z vápna, ale nastřelili pouze zeď, od které se balon odrazil na vápno, kde vystřelil hostující hráč skákavou střelou, které před Zímou v oraništi skočila a změnila směr, a ta skončila v síti - 1:2. Hořovicko, ale nesložilo zbraně. V 85. minutě kopal Souček volný přímý kop a míč skončil jen těsně nad. V 90. minutě se Hořovicku podařilo vyrovnat, to když Škvára zahrával rohový kop, ve vápně hostů už byl i golman Zíma, na roh si naskočil Ungr a hlavičkou pod břevno srovnal - 2:2. To, ale nebylo vše. Strakoničtí se mohli dostat do vedení v 92. minutě, kdy hostující hráč obešel na brankové čáře Sojku, nahrál pod sebe, kde hostující hráč vystřelil, ale Zíma skvěle balon vyrazil na tyč. Následně hosté kopali roh, míč sebral ze vzduchu Zíma a rychle ho vyhodil na Zítka, který obešel všechny protihráče a uklidi balon k tyči - 3:2. Utkání poté bylo ihned ukončeno.

Branky: 20., 79. Strakonice - 23. Pelikán, 90. Ungr, 90(+3). Zítek

Rozhodčí: Štumpf