FK Hořovicko - SKP České Budějovice 3:2

13.06.2010 10:21

Starší dorost: FK Hořovicko - SKP České Budějovice 3:2 (1:1)

Komentář: Vstup do zápasu se domácí vůbec nepovedl. Již ve druhé minutě se po levé straně prodral budějovický záložník, balon naservíroval do vápna, kde nekrytý hráč prostřelil Zímu - 0:1. Hořovicko se poté vzchopilo a začalo Budějovicím zatápět. Vyrovnání přišlo v 13. minutě, to když zahrával rohový kop Škvára, na míč si naskočil Ungr a jeho hlavičku směřující do branky vytlačil hostjící hráč rukou ven. Nemohlo následovat nic jiného než červená karta a penalta, kterou proměnil Zemánek - 1:1. Hořovičtí mělo po celou dobu poločasu převahu, ale šance Křížka nebo přímý volný kop Ungra brankou neskončili. Druhý poločas začali domácí aktivně a v 53. minutě se jim povedlo skórovat Pelikánem - 2:1. Hořovičtí poté jakoby přestali hrát a Budějovice měli více ze hry. Do šancí se ale dostat nedokázali. Naopak to bylii hořovičtí kdo mohl v 71. minutě navýšit své vedení, ovšem Křížek, který obešel i brankáře nedokázal prostřelit posledního obrance. A tak znovu platilo nedáš dostaneš. Novák namazal před vápno hostujícímu hráči, který vypálil, míč tečoval Budínský a ten zapadl přímo pod břevno Zímovy branky - 2:2. Hořovicko vědělo, že remíza nestačí a tak zvýšilo obrátky. V 76. minutě přišly obrovské šance. Souček potáhl míč po brankové čáře naservíroval na volného Solara, který ovšem trestuhodně nedal, k následné dorážce se dostal Pelikán, ale i ten golmana nepřekonal. Gólu se domácí dočkali až v 84. minutě, to když Zemánek uvolnil Součka, který chladnokrevně zakončil - 3:2. V 87. minutě si vypracoval obrovskou šanci Zemánek, který nejprve v samostatném úniku nastřeli brankáře a následnou dorážku nedokázal dopravit do prázdné branky, nastřeli tyč. Budějovice se poté ještě snažily o vyrovnání domácí jim to ale neumožnili. Hořovičtí tak dále živí naději na záchranu.

Branky: 13. Zemánek (z pen.), 53. Pelikán, 84. Souček - 2., 71. Budějovice