11. kolo FK Dukla Praha B - FK Hořovicko 4:3

18.10.2009 16:33

V utkání velmi dobré úrovně získala juniorka Dukly první domácí vítězství a udržela tak důležitý kontakt s ostatními mužstvy bojujícími o záchranu v soutěži.  Střelecky se blýskl autor dvou branek Jakub Sklenář.

Muži A: FK Dukla Praha B - FK Hořovicko 4:3 (2:0)

Branky: 2. a 76. Sklenář, 37. Kulvajt, 79. J. Kučera – 57. Pobiš, 62. Kaufman (pen.), 80. Beto.  Rozhodčí: Čížek – Fišer,  P. Hrubeš. ŽK:  Laczkovich – Pecinovský. Diváků: 50

Dukla: Rada – Kokoška, Vladyka, Mikula, Kulvajt – Přeučil (77. Hrdina), J. Kučera, Radosta, Říha (90‘ + 3. Petrušek), Antipov (67. Laczkovich) – J. Sklenář

Hořovicko: Novák – Pecinovský, Kaufman, Kovařík, Pobiš – Veinlich, Nademlejnský, Větrovský, Bežó,, L. Sklenář – Šubert (79. Krajčovič)

Dukla měla raketový nástup. Již ve 2. minutě šla do vedení, když po zatažení Antipova po levém křídle a jeho centru  Sklenář šikovně „z první“ nedal hostujícímu brankáři šanci – 1 : 0. Hosté mohli hned vzápětí vyrovnat, jenže Rada výborně zahraný trestný kop Nademlejnského z 18 metrů vyrazil. Další trestňák v 11. minutě v podání Kaufmana jen těsně minul Radovu levou tyč. Hosté ve snaze vyrovnat získávali pomalu a jistě převahu a brankář Rada měl dvakrát plné ruce práce, aby zabránil soupeři ve skórování. Nejprve ve 20. minutě včasným vyběhnutím zmařil šanci Šuberta a o deset minut později kryl střelu L. Sklenáře, který se prosadil do vápna přes obránce Kokošku. Ve 37. minutě se domácí dostali do rychlého brejku, Přeučil šel sám na brankáře, jenže váhal s koncovkou a jeden z obránců Hořovicka stačil zblokovat jeho střelu na roh. A z toho vytěžil tým z Julisky druhý gól. Odražený míč po rohovém kopu se dostal ke Kulvajtovi a ten zády k brance střelou přes hlavu trefil pravý kout Novákovy branky – 2 : 0. V závěru poločasu opět čaroval brankář Rada, když vytáhl dobře umístěnou hlavičku Kovaříka.

Nástup do druhého poločasu patřil znovu Dukle, jenže Vladykovu bombu z 20 metrů po odraženém míči z trestného kopu brankář hostů vyrazil. V 57. minutě se Hořovicko dostalo zpět do zápasu. Pobiš dostal krásnou přihrávku mezi obránce a křížnou střelou zleva na zadní tyč nedal Radovi šanci – 2 : 1. O tři minuty později musel brankář Rada řešit situaci ve vlastním trestném území vyběhnutím, přitom však fauloval a z nařízené penalty kapitán Kaufman vyrovnal na 2 : 2. Hosté byli při chuti a Větrovského střelu, která před Radou „zaplavala“, vyrazil domácí brankář jen s vypětím všech sil. V 64. minutě našel svým centrem zprava Šubert na přední tyči Veinlicha, ten ale ve skluzu mířil pouze nad domácí svatyni. O čtyři minuta později unikl po chybě Mikuly opět Šubert, váhal se zakončením, domácí obránce ho dostihl a stačil svou chybu napravit. Svěřenci trenéra Hynka tak přežili horké chvíle a v 70. minutě šli opět do brejkové akce J. Sklenářem, po jehož přihrávce zakončoval Kučera jen těsně vedle pravé Novákovy tyče. O šest minut později Kučera J. Sklenářovi přihrávku oplatil, dloubákem ho vyslal za obranu Hořovicka a J. Sklenář technicky obstřelil Nováka k jeho levé tyči – 3 : 2. Tři minuty nato si oba hráči role vyměnili. Sklenář opět v brejkové situaci počkal na nabíhajícího Kučeru, který přízemní střelou zprava na zadní tyč nedal Novákovi šanci – 4 : 2. Utkání se zdálo být rozhodnuté, jenže hosté se ještě jednou vrátili do zápasu, když minutu po čtvrtém inkasovaném gólu z hranice šestnáctky prostřelil po odraženém míči vše před sebou Bežó – 4 : 3. Ve zbývajícím čase včetně čtyřminutového nastavení však Dukla už svůj těsný náskok uhájila a dotáhla utkání do vítězného konce.

Jaromír Mysliveček (Hořovicko): „ Dukla nás přehrála pohybem, naší výhodou byla větší zkušenost. Nestačili jsme však na rychlost soupeře a z toho padaly branky z žákovské či dorostenecké kategorie. Šance nám svitla po našem vyrovnání, jenže jsme promarnili následné šance. Soupeře jsme pak pustili zpět k jeho hře a inkasovali další dva góly. Vítězství domácích považuji za zasloužené.“

Jaroslav Hynek (Dukla): „Vyhráli jsme těžké utkání plné zvratů krásnými brankami, které byly odměnou za odvahu hrát a při brejcích se tlačit do pokutového území soupeře. Hosté nás ale za jakoukoli chybu, laxnost a bojácnost svou kvalitou vždy ohrozili nebo potrestali a mohl i více než třikrát. Věřím, že se staneme díky tomuto utkání silnějšími v tom, jak trénovat, jak utkání hrát a tím si zasloužit další vítězství.“