3. Kolo: FK Hořovicko - Mnichovo Hradiště 4:0

22.08.2010 10:20

Starší dorost: FK Hořovicko – SK Mnichovo Hradiště 4:0 (2:0)

Komentář: Za krásného letního počasí se na hořovickém stadionu utkali domácí s Mnichovým Hradištěm. Hosté se prozatím vyhřívali na druhém místě tabulky, Hořovicko bylo na sedmé pozici. Utkání začalo zhurta a domácí se mohli hned v první minutě dostat do vedení, ale hosty zachránil golman Ježek. Poté se dlouhé minuty hrálo ve středu hřiště. v 16. minutě domácí předvedli nádhernou kombináční akci na jejímž konci naservíroval Zemánek míč Součkovi do úniku a ten tvrdou ranou pod břevno překonal Ježka – 1:0. V 23. minutě mohlo být vyrovnáno, to když na malém vápně neodehrál balon Spal, a za ním nabíhající útočník zamířil k tyči, ale Zíma jeho střelu reflexivně vyrazil nohou na roh. V 27. minutě se hosté dostaly znovu do šance to když Zíma nepřesně rozehrál, ale střela z velké dálky branku domácích minula. V 33. minutě už domácí vedli o dvě branky. Budínský rozehrával přímý volný kop a našel parádně naběhnutého Součka, který přeloboval golmana – 2:0. Hosté se ale nevzdali a snažily se vyrovnat. Po jedné střele tahal Zíma míč ze šibenice na roh. Po následném rohu vznikl ve vápně domácích závar a domácí golman musel likvidovat další střelu. V samém závěru půle měl ještě šanci Vokurka ale zamířil mimo branku. Druhá půle nabídla jasnou převahu Hořovicka. Hned v 46. minutě mohl završit svůj hattrick Souček, ale v samostatném úniku golmana hostů nepřekonal. V 60. minutě tyto byl znovu Souček, který ale ani nadvakrát Ježka nepřekonal. Hosté se dostaly k ojedinělé šanci v 65. minutě ale z penalty pálili jen do připraveného Zímy. Hořovicko si pak vedení zkušeně hlídalo a navíc přidalo další branky. Nejprve se v 80. minutě prokličkoval do vápna Zítek a překonal golmana – 3:0. A poté byl v 91. minutě faulován ve vápně Kubišta a tradiční exekutor penalt Zemánek nezaváhal – 4:0.

Branky: 16.,33, Souček, 80. Zítek, 91. Zemánek (z pen.)