5. Kolo: FK Hořovicko - SK Polaban Nymburk 4:2

05.09.2010 20:44

Starší dorost: FK Hořovicko – SK Polaban Nymburk 4:2 (2:0)

Komentář: Hořovicko vstoupilo do zápasu aktivněji než soupeř a mělo herní převahu. První branku mohl vstřelit v 9. minutě Zítek, v samostatném úniku, ale mířil vedle. Pro nymburské hráče byly velkým nebezpečím standartní situace domácíh, ale ani několik závaru v hostujícím vápně vedoucí branku nepřineslo. Až v 19. minutě se Hořovicko prosadilo, to když Novák vypálil míč ze skrumáže těl, a ten zapadl do sítě – 1:0. Poté měl šanci i Polaban ale Zíma tvrdou střelu k tyči vyrazil. V 27. minutě měl Nymburk svojí největší šanci v prvním poločase, po centru si na míč nabíhal hostující útočník, ale naštěstí pro domácí míč stačil vypíchnout Budínský. Hořovicko se dostalo to dvougólového vedení v 35. minutě, to když si s domácí obranou pohrál Zítek, kličkou obešel i golmana a zavěsil – 2:0. Hořovicko poté mohlo své vedení několikrát navýšit ale ani z té nejvyloženější šance, kterou měl Spal, kdy netrefil prázdnou branku gol nepadl. Úvod druhého poločasu domácí doslova prospali. Hned v 46. minutě přišel centr do vápna, Novák míč nešťastně odehrál jen na nohu soupeře a ten překonal Zímu – 2:1. Hořovicko se poté bránilo a v 58. minutě přišel vyrovnávající gól. Nymburk zahrával standartní situaci z levé strany hřiště míč podskočil Spal a za ním nabíhající nymburský hráč prostřelil hlavou Zímu – 2:2. Hořovicko se poté oklepalo a mělo i šance, ale ať už to byl v samostatném úniku Pelikán, nebo střídající Grunt, který netrefil z malého vápna prázdnou branku, gól ne a ne padnout. V 75. minutě měl opět velkou šanci Grunt, ale hostující golman Dědek předvedl parádní zákrok. V 79. minutě už se domácí dočkali, Pelikán chytře vysunul Pužíka a ten přehodil vyběhnuvšího Dědka – 3:2. Hosté se poté tlačili před domácí branku, ale Zíma musel zasahovat jen jednou, to když vytlačil střelu pod břevno na roh. Domácí poté potvrdily své vedení v 90. minutě, to když hostující obranou prošel Zítek a nabídl míč před prázdnou bránu Gruntovi, který se tentokrát nemýlil – 4:2. Ihned po brance rozhodčí Klečka utkání ukončil.

Branky: 19. Novák, 35. Zítek, 79. Pužík, 90. Grunt – 46.,58. Nymburk