6. Kolo: FK Hořovicko - Tatran Sedlčany 1:2

29.09.2011 12:37

K velmi důležitému zápasu proti Hořovicku (0 bodů) jsme cestovali do Bzové. Bohužel jsme se museli obejít bez několika hráčů základní sestavy, kteří se z různých důvodů omluvili. Do utkání, tak bylo nakonec připraveno zasáhnout pouze 13 hráčů. Zajímavostí je, že k utkání se nedostavil delegovaný rozhodčí, a tak po dohodě zápas odřídil M.Lhota. I přes počáteční obavy ze sestavy domácích (několik hráčů se nám „nezdálo“) jsme vstoupili do utkání velikým tlakem, z kterého pramenilo velké množství příležitostí. Domácí obrana měla potíže s našima oběma útočníky, kteří hráli na ofsajdové hranici, čímž se dostali do několika samostatných úniků. Bohužel proměnit se nám podařilo pouze dva (Hrubý a Sirotek), a když ještě F.Hron neproměnil penaltu, tak se šlo do kabin za stavu 0:2. Poločasový výsledek vůbec neodpovídal průběhu hry, protože prakticky pořád jsme útočili pouze my, a šancí bylo nejméně na 6-8 branek! Ovšem druhá polovina utkání nabídla úplně jinou podívanou. Domácí trenéři svým hráčů důrazně domluvili a navíc provedli několik změn v rozestavení („největší a nejdůraznější dopředu“). Průběh byl nyní naprosto opačný, protože útočili pouze domácí! Po jedné z rychlých akcí, po naší levé straně, se jim před polovinou poločasu dokonce podařilo snížit na 1:2. Všechny ostatní příležitosti naštěstí už skončili mimo branku (jednou břevno!) a nebo na rukavicích výborně chytajícího F.Dřevojana. Když nebudeme počítat několik našich ojedinělých protiútoků, tak jsme se v druhé polovině prakticky nedostali k ohrožení domácí branky, což je proti poslednímu tabulky velmi nepříjemný fakt! Na závěr je ovšem nutné poznamenat, že tyto těžce vybojované tři body můžou být v konečné tabulce velikou cenu.