7. Kolo: FK Hořovicko - SK Rakovník 5:0

18.09.2010 19:57

Starší dorost: FK Hořovicko – SK Rakovník 5:0 (3:0)

Komentář: Zápas nabral na tempu hned ze začátku. Domácí byli aktivnější a v 2. minutě se mohli dostat do vedení. Vokurka mířil sám na brankáře, ten ale jeho střelu vyrazil na roh. Následný roh zakroutil do branky Kříženecký a i sami hráči Rakovníka přiznali, že míč byl za brankovou čarou, ale sudí Košťálek ani jeho kolega na lajně Divílek branku neviděli. V 15. minutě to mohli být naopak hosté, kdo otevře účet utkání. Přes Vintra se prodral rakovnický záložník a z brankové čáry nahrával pod sebe na volného spoluhráče, Zíma ale jeho střelu perfektně chytil. V 18. minutě už domácí vedli, odražený míč z rohového kopu přiťukl Novák Zítkovi, který jej umístil k tyči – 1:0. Hosté se hned z rozehrávky pokoušeli zaútočit a nakopli míč do vápna domácích, tam ho Zíma zachytil a dlouhým výkopem poslal do sóla Zítka, který obešel i brankáře a domácí v 19. minutě vedli už – 2:0. V 23. minutě kopali rakovničtí přímý kop z 20m domácí golman, ale střelu vyrazil. V 28. minutě vypálil záložník Rakovníka tvrdou ránu, kterou na vápně některý z hráčů tečoval a Zíma jen tak tak stačil zachytit. Rakovník měl v této chvílí převahu a v 30. minutě likviduje Zíma samostatný únik. Tatéž situace se opakovala v 33. minutě, kdy Zíma ve spolupráci se Spalem zlikvidovali další únik rakovnického útočníka. Hořovicko, ale bylo v tomto utkání velmi produktivní a v 37. minutě to potvrdil nováček z Králova Dvora Kříženecký razantní střelou na zadní tyč – 3:0. Začátek druhého poločasu Hořovicko prospalo a na domácí obranu se valil jeden útok za druhým. V 53. minutě vychytal Zíma střelu hostujícho hráče z rohu malého vápna. Hořovicko v těchto fázích hry dobře bránilo, a ikdyž měl Rakovník převahu do šancí se již nedostával. Hořovicko se od šancí dostávalo především z protiútoků, ale Součkovi se dvakrát nepovedlo přesně zakončit. V 89. minutě, se ale už domácí radovali, to když si rakovnickou obranu povodili Zítek s Gruntem a posledně jmenovaný do prazdné branky zakončil – 4:0. A to ještě nebylo vše v 93. minutě se prosadil střelou na zadní tyč Souček a určil tak definitivní podobu výsledku – 5:0.

Branky: 18.,19. Zítek, 37. Kříženecký, 89. Grunt, 93. Souček