DOROST POSTUPUJE DO DIVIZE!!!

07.06.2009 14:06

St. Dorost: FC Velim - FK Hořovicko 1:5 (0:0)

Komentář: Utkání začali tlakem domácí a vytvořili si i první příležitost. Střelu z 30m, ale Zíma vytáhl robinzonádou ze šibenice na roh. Domácí měli i nadále převahu, zvláště standartní situace a rohové kopy byli hodně nebezpečné. Hořovicko se do šance dostalo v 13. minutě, ale Ábel brankáře domácích nepřekonal. V 21. minutě se do šance dostali znovu domácí, útočník z úhlu vystřelil, Zíma dokázal jeho vyrazit a odražený míč vracel jeden z domácích do hostující branky, na brankové čáře ovšem zachránil kapitán Keckstein, který střelu zblokoval na roh. Po rohu se domácí znovu dostali do šance a tentokrát musel z brankové čáry vykopávat Krumphanzl. V 31. minutě stratil Ábel na polovině domácích balon, obránce domácích ho nakopl dopředu, kde byl jeden z hráčů Velim při sólovém nájezdu stáhnutý za dres Lebduškou a ten viděl červenou kartu. Z následného přímého kopu z 18m vytlačil Zíma balon na tyč. Za okamžik přišla další gólová šance domácích na Zímu se řítil útočník domácích, ale Zíma jeho pokus vyrazil na roh. V 44. minutě se hosté mohli ujmout vedení, ale Ábel minul branku. Do druhé půle vstoupilo Hořovicko jako uragán a domácí nevěděli kam dřív skočit. V 46. minutě se za vápnem opřel do míče Zítek a vymetl pravou šibenici - 0:1. V 51. minutě nařídil rozhodčí po faulu na Škváru pokutový kop, ze kterého se Zítek nemýlil - 0:2. V 54. minutě vstřelil další gól Hořovicka Ábel - 0:3. A, aby toho nebylo málo v 58. minutě přidal další branku znovu Ábel - 0:4. A o vítězi bylo rozhodnuto. Domácí byli z našeho nástupu zaskočení a kazili jednoduché balony. V 72. minutě se na branku řítil Ábel, ale golman domácích ho vychytal. Domácím se podařil skórovat v 76. minutě, kdy domácí útočník na hranici ofsajdu přebral míč, postupoval sám na hostující branku a Zímu s přehldem překonal. V 79. minutě mohla Velim dokonce snížit na rozdíl dvou gólu ale střela jednoho ze záložníků těsně minula pravou tyč hořovické svatyně. Hosté jakoby přestali hrát a další střela Velimi skončila jen těsně nad břevnem hořovické branky. V 85. minutě mohli utkání domácí zkorigovat, ale míči stála v cestě spojnice břevna s tyčí. V 88. minutě Hořovicko zvýšilo své vedení, když přihrávku Ábela využil Zemánek, který nastoupil ke svému prvnímu startu za starší dorost. Utkání se už poté jen dohrálo a hosté mohli slavit postup do dorostenecké Divize, naopak domácí s velkou pravděpodobností Krajský přebor opustí.

Branky: 46., 51. (z pen.) Zítek, 54.,58. Ábel, 88. Zemánek - 76. Velim