FK Hořovicko - SK Benešov 2:2

31.10.2009 19:53

Starší dorost: FK Hořovicko - SK Benešov 2:2 (1:0)

Komentář: Jak ztratit vyhraný zápas ukázali doma dorostenci Hořovicka. Hosté vstoupili do zápasu aktivněji a vytvořili si mírnou herní převahu, která byla korunována několika standartní situacemi, které si ale domácí obrana pohlídala. První vážné ohrožení domácí branky přišlo ve 14. minutě, Zíma, ale střelu z přímého kopu lapil. Poté se hra vyrovnala a hrálo se především ve středu pole. První ohrožení benešovské branky přišlo v 17. minutě, ale Pelikán na centr jen těsně nedosáhl. V 20. minutě se Hořovicko dostalo do vedení, Zítek poslal do úniku Křížka a ten přetlačil hostujícho golmana - 1:0. Hořovicko poté jakob znervoznělo a Benešov převzal otěže zápasu do svých rukou. V 27. minutě zahrávali hosté standartku, kterou domácí odvrátili na vápna a následná střela skončila jen těsně na břevnem domácí svatyně. V 30. minutě zahrávali hosté další standartku, na zadní tyči zůstal volný benešovský útočník, ale Zíma jeho pokus stačil ještě před čarou vyrazit, odražený míč vrátili benešovští od lajny na penaltu, kde byl volný hráč hostí, který jen těsně přestřelil. Hořovicko poté vyrovnalo hru a do konce poločasu se hrálo jen ve středu pole. Do druhého poločasu vstoupili aktivně domácí hráči a v 52. minutě se jim podařilo zvýšit vedení, to když Laštovička zahrrával z rohu vápna standartku a ta skončila až v brance - 2:0. Domácí se poté zatáhli a Benešov se dostal do tlaku, jejich střely, ale branku prozatím míjely. V 62. minutě zahrávaly hosté z levé strany hřiště standartku, míč poslali do vápna, kde ho ale hosté nestačili tečovat a Zíma míč v pohodě lapil. V 71. minutě přišel benešovský roh, a přední tyči si na něj naskočil jeden z benešovských, ale Zíma míč skvěle vytáhl přes břevno na roh. Na druhé straně zahrozil domácí Novák, jeho střela ale mířila vedle. Benešov si vypracoval velkou šanci v 79. minutě, hostující hráč se proháčkoval přes vápno, dostal se až před Zímu ale ten jeho pokus vyrazil na roh. V 82. minutě mohlo Hořovicko zvýšit vedení, ale Novák sám před brankou nastřelil pouze brankáře. Další šanci si Novák připravil v 85. minutě, ale jeho střela levačkou mířila vysoko nad. V 86. minutě vypálil na branku Benešova z voleje Zítek a jeho střela jen o centimetry minula branku. V 89. minutě se hosté vrátili do zápasu, centr z levé strany usměrnil nekompromisně do vlastní sítě Ungr - 2:1. V 90. minutě Benešov vyrovnal. Benešovský hráč poslal z 25-ti metrů na domácí branku střelu, která mířila doprostřed branky, střela před Zímou skočila ve voraništi v malém vápně a změnila směr a minula tak Zímovy rukavice - 2:2. V 93. minutě mohly domácí strhnout vedení na svoji stranu, Pergl, ale z malého vápna branku přehlavičkoval.

Branky: 20. Křížek, 52. Laštovička - 89., 90. Benešov