FK Tatran Prachatice - FK Hořovicko 4:4

10.11.2009 18:49

Starší dorost: FK Tatran Prachatice – FK Hořovicko 4:4 (1:2)

Foto ze zápasu ZDE

Komentář: Na malé umělé trávě se od začátku hrálo nahoru dolů. Jako první pohnuli stavem utkání prachatičtí. V 9. minutě přizvedl míč po rohovém kopu jeden z domácích na přední tyči, Koryta ho na zadní tyči minul a pro domácího hráče nebylo problémem zakončit – 1:0. V 11. minutě mohl domácí poslat do dvougólového vedení jejich útočník, Zíma ho ale v samostatném úniku vychytal a odražený míč poslal do bezpečím Budínský. V 12. minutě se po další hrubce v hořovické obraně řítili na Zímu dva domácí hráči, Zíma je ale skvěle vychytal. Aby toho nebylo málo tak v 14. minutě se domácí dostali do další šance, z pravé strany si to do hořovického vápna namířil jeden z hráčů domácích, ale Zíma ho znovu vychytal. V 15. minutě se Hořovicko vymanilo z tlaku a vybojovalo rohový kop. Ten parádně na zadní tyč zakroutil Koryta a Zemánek neměl problém hlavou vyrovnat – 1:1. V 21. minutě se opřel za vápnem do míče domácí záložník a Zíma měl co dělat, aby balon vytáhl na roh. V 33. minutě se Hořovicko dostalo do vedení, to když Lebduška zahrával aut, míč špatně zpracoval Zítek, ten se dostal ke Křížkovi, který odstavil protihráče a Koryta krásným volejem překonal domácího golmana -1:2. Do konce poločasu se již žádná šance nezrodila. Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivně a v 47. minutě vyrovnali. Zemánek prohrál na polovině hřiště souboj o míč, domácí ho ihned poslali na hořovickou pravou stranu kam se nestihl vrátit Šoch, domácí hráč šel sám na branku, Zíma jeho střelu dokázal vyrazit, ale odražený míč vrátil do sítě mezi Korytovýma nohama domácí hráč – 2:2. Domácí byli aktivnější, ale do vyložené šance se prozatím nedostali. V 54. minutě dokázal vybojovat roh Křížek, rohový kop rozehrál Koryta opět na zadní tyč, kde si na něj naskočil Zemánek a poslal Hořovicko do vedení – 2:3. Hosté se poté zatáhli do defenzivy a domácí hrozili. V 63. minutě bylo vyrovnáno. Domácí zahrávali rohový kop, ten se po vyboxování od Zímy dostal na roh vápna, tam ho ale domácí záložník napálil zpět do sítě – 3:3. Hořovicko bylo v tuto dobu v těžké defenzivě. V 66. minutě mířil na Hořovickou branku domácí útočník, Zíma ho ale nadvakrát vychytal. V 69. minutě se dostal do samostatného úniku další domácí hráč, protentokrát, ale přestřelil. V 72. minutě už domácí vedli, nejprve mířil na hostující branku domácí útočník, hostující brankář ho dokázal vychytat, ale odražený míč vrátili domácí centrem do vápna, kde si na něj jeden z domácích naskočil a poslal ho přímo do šibenice – 4:3. Hořovicko se stále bránilo. V 80. minutě mohli domácí vedení zvýšit, Zíma, ale tečovanou střelu od Spala nohou vyrazil. V 86. minutě se do domácího vápna perfektně prorval Křížek, domácí hráč ho fauloval a kopala se penalta. Zemánek ji s přehledem proměnil a dovršil tím tak svůj hattrick – 4:4. V 89. minutě potáhl míč po právě straně Hořovické obrany domácí záložník nacentroval do vápna, kde před prachatickým útočníkem odvracel v nouzi Škvára na roh. Z něj se domácí dostali do obrovské šance, to když byl roh zahraný na penaltu, kde pálil volný domácí hráč, ale Zíma jeho pokus reflexivně vyrazil, domácí mohli i dorážet, ale jeden z jejich hráčů zahrál rukou. Do konce utkání se již domácí do šance nedostaly a Hořovicko tak ubránilo cenný bod.

Branky: 9., 47., 63., 72. Prachatice - 15., 54., 86.(z pen) Zemánek, 33. Koryta