SK Slavia Vejprnice - FK Hořovicko 0:2

14.09.2009 18:54

St. Dorost: SK Slavia Vejprnice - FK Hořovicko 0:2 (0:0)

Komentář: Domácí ihned od začátku zápasu začali získávat herní převahu, ale branku hostů přilíš neohrozil, Naopak to byl Křížek, kdo se ze strany řítil osamocený na brankáře domácích, avšak ho ke smůle Hořovicka nepřekonal. Domácí získávali čím dál tím více půdu pod noha, ale Hořvicko skvěle bránilo. Jediná větší šance domácíh pišla v 32. minutě, kdy se na Zímu řítil osamocený domácí útočník, ale Zímu nepřekonal. Hosté se po většinu času branili a vyrážely k brejkům. Po centru z prava neudržel domácí golman míč, ale nikdo z Hořovických útočníků ho nedokázal dorazit do branky. V 40. minutě pořádně přisvítil v hořovickém pokutovém území Lebduška, vše se ale obešlo bez inkasované branky. Do druhé poločasu vstoupilo Hořovicko aktivně a v 50. minutě měl obrovskou šanci střídající Novák, Když první centr do pokutového území golman domácíh pouze vyrazil, k uplně volnému Novákovi, který ale trestuhodně šanci zahodil. Domácí se začali poté více osmělovat, ale s tečovanou střelou domácího záložníka Zíma vyrazil na roh. V 56. minutě prošel jako nůž maslem domácí obranou Křížek a střelou k tyči nedal golmanovi nárok - 0:1. Hořovicko poté zalezlo a domácí si znovu vytvořili trvalý tlak. V 63. minutě se na vápně zjevil tváří v tvář hostujícímu golmanovi domácí utočník, avšak Zíma jeho střelu vyrazil na roh. V 70. minutě mohlo být vyrovnáno, ale domácí útočník trefil v samostaném uniku pouze tyč. Hořovicko se  této fázi hry nedostával přes pulku a bylo v těžké defenzivě. Až v 77. minutě se řítil sám na domácí branku Kináč, golman domácíh ho ale vychytal. V 81. minutě Zemánek po přituknutí Nováka zvýšil Hořovické vedení - 0:2. Domácí, ale neustále zlobili a další obrovskou šanci Zíma kryl. V 86. minutě zahrávali domácí nepřímí kop z 30 metrů od branky a ten jen těsně minul levou tyč hořovické branky. Do konce utkání měl ještě jednu šanci Pelikán, ale neproměnil. Po zápase tedy mohly propuknout oslavy hořovického vítězství.

Branky: 56. Křížek, 81. Zemánek