SKP České Budějovice - FK Hořovicko 2:0

24.10.2009 18:45

Starší dorost: SKP České Budějovice - FK Hořovicko 2:0 (2:0)

Komentář: Starší dorost odjel do Budějovic bez pěti hráčů základní sestavy. Chyběli Šoch, Pergl, Zemánek, Koryta a Křížek. Hosté začali aktivně první poločas a většinu času se hrálo na domácí polovině, ale k zakončení jsme se nedostali. Domací vyskoušeli pozornost golmana Zímy jen v 7. minutě, střela ale mířila jen doprostřed. V 21. minutě se k většímu ohrožení hostující branky dostali budějovičtí a hned z toho byl gól. Domácí útočník dostal přihrávku do pokutového území a centrem se snažil najít spoluhráče, ten se mu ale povedlo tak kopnout, že skončil na vzdálenější tyči a u ní zapad do sítě - 1:0. Hořovicko se dostalo pod mírný tlak a z něho pramenili šance domácích. Nejprve dostal přihrávku mezi stopery budějovický útočník, ale v samostatném úniku branku minul. V 32. minutě přišla další velká šance, ale Zíma samostatný nájezd vychytal. V 34. minutě chytá Hořovický golman další střelu z kopaček domácích. V 38. minutě už udeřilo, první sřelu Zíma vyrazil na roh. Následující roh domácí rozehrávali na přední tyč Zíma balón jen prodloužil a na zadní tyči ho volný útočník dorazil do prázdné branky - 2:0. Do druhého poločasu vstoupili znovu aktivněji hostující hráči a udávali tempo hry. V první šanci se ocitl v 56. minutě Novák, ale golma Kříž ho vyhchytal. Poté měli velkou šanci i domácí. V 62. minutě se do samostatného úniku dostal domácí útočník, vystřelil, ale míč nejprve trefil břevno a od něj i tyč, poté ho urazil Laštovička. Hořovicko, ale mělo převahu a v další šanci od Nováka se znovu vyznamenal domácí golman. Hořovicko tlačilo a domácí byli pod tlakem. V 70. minutě kopal volný přímí kop z půlky Budínský, domácí hráč se snažil odhlavičkovat, ale balon trefil tak nešťastně, že ho poslal do domácí branky, ale Kříž výborně vyrazil na roh. Z následujícího rohu se hosté dostali do velké šance, míč ale nikdo za brankovou čaru nedostal. Dlaší šance přišla v 78. minutě, to za vápnem vystřelil Petráš, aleKříž vytáhl bravůrní zákrok a vyrazil střelu na roh. V 80. minutě se ozvali i domácí, ale Zíma neměl se střelou z vápna problém. V 85. minutě napalil míč z voleje Ungr a ten jen těsně minul levou šibenici. Hořovicko bylo v tlaku, ale ani po Ungrově hlavičce z rohu, která šla těsně nad gól nevstřelilo.

Branky: 21., 38. Budějovice