Starší dorost porazil Kolín, mladší jej deklasoval

13.06.2009 14:45

St. Dorost: FK Hořovicko - FK Kolín B 2:1 (1:0)

Video ze zápasu ZDE

Komentář: Velice kvalitní utkání bylo k vidění na hořovickém stadionu, sice se tu utkal 1. celek tabulky s 11., ale hosté přijeli notně posílení několika hráči divizního dorosteneckého A mužstva. Domácím se před zápasem rozpadla obrana, z ní zůstal jen stoper Budinský. Diviš má stále zlomenou ruku, Bednář odjel na týden do ciziny, Lebduška dostal za vyloučení v minulém kole stopku na jeden zápas a Keckstein má zraněněj kotník. Do utkání nastoupili tedy v základní sestavě mladší dorostenci Sojka a Pelikán. Utkání začalo za mírné převahy hostů, a v první šanci se ocitl hostoující Novotný, ale pálil těsně nad. Po této akci převzali iniciativu domácí, ale hosté pozorně bránili a navíc vyráželi k nebezpečným brejkům. Po chybě v záloze dostal Novotný míč mezi stoperama a běžel sám na branku, ale naštěstí pálil vedle a po následném souboji z golmanem domácích se hosté dožadovali penalty. V 19. minutě se postavil k přímému kopu z 20m Hruška a Douděra vytáhl pěkný zákrok a balon poslal přes břevno na roh. Hořovicko udeřilo v 26. minutě když se nádhernou střelou přes celou branku trefil Hruška - 1:0. Domácí i nadále pokračovali v kombinační hře, ale přes dobře bránící hosty se už do šance nedostali. Naopak to byli hosté kdo mohl skorovat, ale Novotný v tvrdém souboji s golmanem Zímou neuspěl a navíc zůstal otřesen ležet na trávníku. Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté, kteří kombinovali a zvláště jejich standartní situace a rohové kopy byli hodně nebezpečné. Po jednom z nich prolétl balon nad hlavami všech hráčů v pokutovém území. Hosté měli převahu, ale jejich snaha končila před pokutovým uzemím domácích. Až v 71. minutě se do šance znovu dostal Novotný, který uháněl sám na branku, jeho střelu ale golman domácích zlikvidoval. V 75. minutě rozehrávali kolínští z levé strany hřiště přímý kop, který prolétl mezi všemi hráči v malém vápně a Zíma vykopával na poslední chvíli nohou z brankové čáry. V 83. minutě se kolínští dočkali, na centr z pravé strany si naskočil Novotný a hlavou poslal balon k tyči, který se došoural za brankovou čáru - 1:1. Domácí odpověděli v 86. minutě, kdy se Pelikánův centr dostal po nešťastném zásahu brankáře Douděry až do branky - 2:1. Hořovičtí už hosty do další šance nepustili a tak utkání skončilo výhrou domácích.

Branky: 26. Hruška, 86. Pelikán - 83. Novotný