Sušice - FK Hořovicko 1:3

28.09.2009 12:46

Starší žáci A: Sušice - FK Hořovicko 1:3 (0:2)

"Je to pro nás poslední šance, kdy můžeme získat body," ozývalo se z kabiny domácíh sebevědomě před zápasem. Hosté přijeli do Sušice povzbuzeni výhrou v derby a soupeře od začátku zatlačili na jeho polovinu. Hned ve 3. minutě presovali hosté vzorově, domácí udělali chybu a Tregler lišácky přehodil brankáře - 0:1. Hořovicko si udržovali územní převahu a ataky domácích zastavovalo často již těsně kolem poloviny hřiště. Z tlaku hostů se zrodil i druhý gól, když po centru z pravé strany se nejlépe zorientoval Hrdlička a lehce poslal míč k tyči - 0:2. Pak se domácí burcování trenérem osmělili a dva útoky z levé strany mířili ostře přes malé vápno, nikdo na ně však nedosáhl. těsně pře dpůlí se ještě řítil ze starny na branku domácích Kadlec, ale přestřelil. "O přestávce jsme si říkali, že nesmíme pustit domácí do góla, ale to se nám nepdoařilo," řekl trenér Jan Bežó. Hned ve druhé minutě druhého dějství přišlo nedorozumění mezi Lacinou, Tomáškem a Vaníčkem a Sušice toho využila - 1:2. Domácí se tím dostali do hry a začali tlačit na pilu. "Jenže po dliuhéí době musím kluiky pochválit za jejich defenzívní činnost, takhle se to má hrát a když už se domácí dostali na dostřel nebo do náznaku šance, stál jim v cestě řpipravený Vaníček. Takže jsme čekali na brejkovou šanci, která vrzy přišla," chválil své svěřence Jan Bežó. V 53. minutě mohli hosté zvýšit, když se do úniku dostal Kadlec, ale jeho bomba prosvištěla těsně nad domácí brankou. Chvíli před koncem na sražený střílený centr Kadlece nedosáhl dobře hlavou Ungr, takže jej do branky ještě neumístil. Minutu před koncem hráli domácí již na tři beky a vše vrhli do útoku, Vlček jim sebral míč, vzorově si jej uklidnil, předal Šlůajerovi, který jej zpět narazil Hrdličkovi, ten předal doleva Kadlecovi, který jen lehce sklepl na Treglera, který nekompromisní ranou ze 17 metrů uzavřel skóre - 1:3. "To byla parádní akce maximálně na dva doteky," lebedil si trenér po zápase. Pak už zapískal velmi dobrý sudí Mokrusch naposledy a oslavné chrály Hořovicka mohly vypuknout naplno.
Branky hostů: 3. a 69. Tregler, 13. Hrdlička. Rozhodčí: Mokrusch. ŽK: Hrdlička. Diváků: 60.
FK Hořovicko: Vaníček - Lacina, Hájek, Tomášek, Kříž - Křikava (36. Vlček), Hrdlička, Tregler, Kadlec - Šlajer, Ungr.